M. Ali KÜTÜKDE

Çalışma ortamımızın küçüklüğü, Sanayiye giriş çıkış saatlerinde trafik yoğunluğu gibi sebeplerden dolayı bir yıl süre sonrasında daha ferah ve düzenli bir ortamda Daha iyi hizmet verebilmek için Kendimize yeni bir çalışma alanı bulmaya karar verdik.

Firmamız 2015 Yılında Talaşlı imalat Hizmetine başlamış olup İstanbul DUDULLU İMES SANAYİ SİTESİ’ nde  faaliyet e geçmiştir.

Ancak; Çalışma ortamımızın küçüklüğü, Sanayiye giriş çıkış saatlerinde trafik yoğunluğu gibi sebeplerden dolayı bir yıl süre sonrasında daha ferah ve düzenli bir ortamda Daha iyi hizmet verebilmek için Kendimize yeni bir çalışma alanı bulmaya karar verdik.

Değerlendirdiğimiz bir çok kriter vardı, Satın alacağımız Yeni yer bizim için öncelikle ekonomik, Bütçemize uygun, mümkün olduğunca geniş bir alan, giriş çıkışı kolay olan ve günümüz standartlarına uygun nitelikte alt yapı ve mukavemet özellikleri olmalıydı. Bu düşünceler ile  Bölgemizde yapılmakta olan sanayi sitelerinde araştırma yaptık.

Bu süreç içerisinde Yapmış olduğumuz görüşmelerde Tercihlerimiz Bizi EDD Yapı firması ile Görüşme durumuna getirmiştir. Sn Ender bey ile İlk görüşmemizde tarafımıza sorulan ve hoşumuza giden soru şu olmuştur; Alınacak Yerin Yatırım Maksatlımı Yoksa Ticari maksatlımı düşünüyorsunuz sorusu idi.   ve yatırım maksatlı olması durumunda pek sıcak bakmadıklarını belirtmiştir. Bizim için önemli bir durumdu, İlk defa Tarafımıza ait bir Çalışma alanını satın alma heyecanımız vardı. Ve Ticari olarak kullanılan bir sanayi sitesine ihtiyacımız vardı.

EDD YAPİ Firma Yetkilisi Sn Ahmet Bey Konu ile ilgili Bizleri Firmamızda ziyaret ederek satın alacağımız Yer konusunda azimli ve kararlı bir şekilde Yaklaşık 6 ay bir süre içerisinde ileriye dönük kazanacağımız avantajlar üzerinde Gerekli bilgileri vererek bizi aydınlatmış olup Kafamızdaki soru işaretlerini kaldırarak bizi ikna ederek ve % 90 oranında bitmiş olan ASLI NE MUTLU SANAYİ SİTESİNDE adımıza ait bir iş yeri satın almaya karar vermemizi sağlamıştır.

Son aşamada gerçekte sahip olmak istediğimiz yere ait bütçemiz bu işyerini almaya yetmediğinin de farkındaydık. Hep nasip deriz. Konu ile ilgili EDD YAPI Firma yetkililerine ekonomik anlamda durumumuzu beyan etmemiz üzerine bize Tahinimizden farklı ve mantıklı desteklerini sağlayarak bizler ile el sıkışmışlardır.

Yaklaşık 2,5 sene içerisinde yeni yerimizde daha düzenli ve keyifli iş yapmamıza vesile olmuşlardır.

Bu konuda kendileri ile tanışmaktan birlikte birliği yapmaktan son derece mutlu olduğumuzu ve önümüzdeki dönemler dede beraberce her konuda birlikte adım atmayı temenni ederiz.

 

 

Aslı Nemutlu
Sanayi Sitesi

3 blok olmak üzere 64 dükkandan oluşmaktadır. Yanıcı, patlayıcı, asit içeren üretimler dışında tüm üretimlerin yapılabileceği elit bir sanayi sitesi olarak bölgedeki yerini aldı.

Ne Dediler?